Фіксація і дослідження змісту веб-сторінок

Послуга з видачі Експертного висновку за результатами проведеної фіксації і дослідження змісту веб-сторінки (-ок) у мережі Інтернет дозволяє встановити факт розміщення контенту в мережі Інтернет станом на певний момент часу для доказування:

 • поширення недостовірної інформації;
 • незаконного використання об’єктів права інтелектуальної власності, зокрема, торговельних марок (знаків для товарів і послуг), комерційних (фірмових) найменувань, об’єктів авторського права і суміжних прав тощо;
 • недобросовісного використання доменного імені, яке відтворює або імітує торговельну марку (знак для товарів і послуг), комерційне (фірмове) найменування, географічне зазначення, ім’я відомої в Україні та (або) в світі особи, назву відомого в Україні та (або) в світі твору, раніше зареєстроване доменне ім’я;
 • незаконного продажу фальсифікованої продукції;
 • розміщення контенту, власником та/або автором якого є заінтересована особа.

Повноваження Центру компетенції адресного простору мережі Інтернет щодо видачі Експертних висновків підтверджуються Свідоцтвом про акредитацію, виданим Об’єднанням підприємств “Український мережевий інформаційний центр”.

Замовлення Експертних висновків здійснюється з використанням онлайн-сервісу “WEB-FIX” через ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ, в якому заявник:

 • подає в онлайн-режимі заявки на фіксацію (безкоштовно), реєстрація яких здійснюється автоматично в порядку надходження з фіксацією часу та дати їх реєстрації;
 • впродовж 5 хвилин ознайомлюється з результатом фіксації;
 • формує замовлення щодо видачі Експертного висновку (в обсязі базової або комплексної послуги);
 • отримує рахунок на оплату (за видачу Експертного висновку);
 • ознайомлюється зі скан-копією підготовленого Експертного висновку;
 • визначає спосіб отримання оригіналу Експертного висновку, договору та акту наданих послуг.

Для можливості подачі онлайн-заявок на фіксацію достатньо пройти процедуру реєстрації на веб-сайті Центру компетенції адресного простору мережі Інтернет шляхом зазначення власної адреси електронної пошти та паролю, проходження процедури авторизації. Після чого вхід до особистого кабінету стає можливим та здійснюється заявником за зазначеними ним адресою електронної пошти та персональним паролем. На цьому етапі заявник має можливість подавати заявки на фіксацію та ознайомлюватись з результатами фіксацій.

Для можливості формування замовлень щодо видачі Експертних висновків заявник повинен в особистому кабінеті заповнити “Дані про заявника” в обсязі, необхідному для подальшого укладення договору. Такі дані повинні бути точними та достовірними.

З детальною інформацією щодо процедури створення особистого кабінету та замовлення Експертного висновку Ви можете ознайомитись в ІНСТРУКЦІЇ.

Експертні висновки видаються впродовж 5 робочих днів з дати надходження оплати за послугу / отримання гарантійного листа (для бюджетних організацій).

Процедура видачі Експертних висновків регламентована Порядком надання послуг з проведення фіксації і дослідження змісту веб-сторінок у мережі Інтернет з видачею Експертних висновків, а також видачі довідок з відомостями про власників веб-сайтів / реєстрантів доменних імен або інформацією про їх встановлення, затвердженого Об’єднанням підприємств “Український мережевий інформаційний центр”.