ОП УМІЦ презентував Центр компетенції на іForum-2016

ОП УМІЦ презентував Центр компетенції на іForum-2016

Український мережевий інформаційний центр презентував Центр компетенції на іForum-201620 квітня цього року на Українському форумі Інтернет-діячів «іForum-2016» під час дискусійної панелі «Сучасний стан та перспективи розвитку захисту інтелектуальної власності в Інтернеті» відбулася презентація Центру компетенції.
В дискусійній панелі виступили Віце-президент Інтернет корпорації з присвоєння номерів та адрес ICANN Михайло Якушев, Директор Об’єднання підприємств «Український мережевий інформаційний центр» (ОП «УМІЦ») Юрій Гончарук, Генеральний директор Консорціуму «Український центр підтримки номерів та адрес» Юрій Каргаполов, науковий консультант Центру компетенції, Голова Державної служби інтелектуальної власності України 2014 – 2016 років Алла Жарінова, адвокат та управляючий партнер Juscutum Артем Афян, Директор департаменту «Центр компетенції» Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес» Наталя Разиграєва.
Юрій Гончарук розповів про важливість захисту прав інтелектуальної власності у мережі Інтернет та наголосив, що саме ним було ініційовано створення Центру компетенції, який діятиме за альтернативною трастовою моделлю. Ця модель була ретельно відпрацьована протягом тривалого періоду ОП «УМІЦ» спільно з Інтернет-спільнотою, державними органами та фахівцями у сфері інтелектуальної власності. Основними проблемами при захисті порушених прав у мережі Інтернет є ідентифікація належного відповідача та формування доказової бази.
Юрій Гончарук також відзначив, що у зв’язку із великою кількістю запитів від заінтересованих осіб стосовно надання інформації про власників веб-сайтів, а також ухвал судів про витребування (зобов’язання надати) такої інформації на безоплатній основі, що надходять до ОП «УМІЦ», неможливо своєчасно обробляти такі запити та ухвали. Тому, ОП «УМІЦ» було акредитовано Центр компетенції для видачі довідок з відомостями про реєстрантів доменних імен або інформації про їх встановлення (для встановлення належних відповідачів).
Зі свого боку Алла Жарінова поділилася досвідом роботи державних органів у законодавчому полі, коли прийняття законів відкладалися у довгі шухляди міністерств, і підтвердила, що ініціативи IT-ринку, побудовані на трастовій моделі, є нагальними і мають реальні перспективи для захисту прав інтелектуальної власності у мережі Інтернет.
Наталя Разиграєва відзначила, що Центр компетенції виходить на ринок як компетентний орган з комплексного захисту прав інтелектуальної власності, в тому числі у мережі Інтернет. Нею було презентовано систему «WEB-FIX», за допомогою якої клієнти Центру компетенції матимуть можливість отримувати докази ймовірних порушень прав інтелектуальної власності, а також поширення недостовірної інформації, у мережі Інтернет (інцидентів) у вигляді експертних висновків. Такі докази можуть бути використані при вирішенні спорів як в судовому, так і досудовому порядку.
За словами учасника форуму Артема Афяна запровадження ініціатив Центру компетенції є вкрай актуальними.
Михайло Якушев оцінив ініціативу ОП «УМІЦ» по створенню Центру компетенції та проведену роботу, підтримав ідею запровадження системи веб-фіксації, висловив пропозицію розробити стратегію взаємодії між Центром компетенції і ICANN, а також презентувати напрями роботи та ініціативи Центру компетенції в ICANN.
Наталя Разиграєва розповіла про існуючі та перспективні напрацювання Центру і наголосила на тому, що найближчим часом розпочне роботу його офіційний веб-сайт, через який всі бажаючі зможуть скористатись онлайн-сервісами через «особистий кабінет».
Також вона розповіла про ще один перспективний напрям роботи Центру компетенції з досудового вирішення доменних спорів. Для початку його роботи необхідно доопрацювати затверджений в 2013 році Координаційною радою ОП «УМІЦ» Порядок розв’язання доменних спорів. Для цього було запропоновано всім зацікавленим приєднатись до участі у роботі по виробленню проекту зазначеного порядку.
Модератор дискусійної панелі Юрій Каргаполов підтвердив, що Центр компетенції офіційно розпочинає свою роботу з 25 квітня 2016 року.

Розповісти