В Одесі обсудили методи захисту прав в Інтернет

В Одесі обсудили методи захисту прав в Інтернет

20 квітня 2017 р. в Одеському апеляційному господарському суді відбувся круглий стіл на тему: «Захист честі, гідності, ділової репутації осіб та прав інтелектуальної власності від порушень у мережі Інтернет».

Захід проведено спільно Одеським апеляційним господарським судом, Комітетом господарського права і процесу Ради адвокатів Одеської області та Центром компетенції УЦПНА. Круглий стіл став черговим кроком на шляху обговорення проблемних питань формування доказової бази з метою сприяння захисту прав осіб від порушень у мережі Інтернет.
Як зазначила голова суду Морщагіна Наталія на сьогоднішній день найпоширенішими категоріями спорів, що виникають у зв’язку із порушенням прав у мережі Інтернет є спори у справах щодо захисту гідності та честі фізичних осіб, а також ділової репутації фізичних та юридичних осіб; спори у справах щодо захисту авторського права і суміжних прав, а також прав на знаки для товарів і послуг та доменні спори.
«У сучасному світі більша частина взаємовідносин між особами та компаніями розвивається в віртуальному просторі, та нерідко те, що відбувається в мережі Інтернет, стає предметом правових суперечок. Тому всім учасникам даного процесу слід завжди тримати руку на пульсі та уважно стежити за інноваціями в галузі захисту прав осіб і компаній в мережі Інтернет», – зауважила голова суду Морщагіна Наталія.
Заступник голови Ради адвокатів Одеської області Андрій Костін порівняв розвиток суспільства та стрімкий стрибок у способах розповсюдження інформації, наводячи приклад з власної практики захисту прав і інтересів клієнтів п’ятнадцять років потому, коли інформація в основному подавалася в паперовому вигляді засобами масової інформації. Андрій Костін також зауважив, що на сучасному етапі розвитку технологій довести розповсюдження неправдивої інформації чи інше порушення прав в мережі Інтернет вкрай важко, в тому числі оскільки видалити інформацію про такі порушення стало значно легше ніж колись.
Доповідачами на круглому столі виступили також суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Лариса Зуєва з темою «Інтелектуальна власність в мережі Інтернет» та партнер Юридическая фирма “GENTLS” Олег Громовий, який розкрив тему «Питання належного відповідача у справах про захист честі, гідності та ділової репутації».
У свою чергу представниками Департаменту «Центр компетенції» Юрієм Каргаполовим та Наталією Разиграєвою була презентована програма онлайн-сервісу «WEB-FIX» з фіксації та дослідження порушень у мережі Інтернет, за допомогою якого спеціалісти Центру мають можливість складати довідки та експертні висновки.
Завдяки підтримці Державної судової адміністрації України та особисто Зеновія Холоднюка, вперше було організовано та проведено такий захід в інтерактивному режимі відеоконференції в програмі TrueConf. В результаті одразу 18 судів на теренах України мали змогу відчути себе присутніми на даному заході, не зважаючи на відстань.
Комітет господарського права і процесу Ради адвокатів Одеської області завдячує Одеському апеляційному господарському суду за співпрацю в організації заходу та плідну роботу.

http://odessamedia.net/news/v-odesse-obsudili-metodi-zaschiti-chesti-i-dostoinstva-v-internete/

Розповісти