Практичний досвід

Особливості фіксації порушень на веб-сайтах у справах про захист ділової репутації

Належні та переконливі докази є запорукою впевненості адвоката в судовому процесі, адже саме на підставі доказів адвокат доводить свою правову позицію, а суд встановлює обставини справи та обґрунтовує своє рішення. Не є виключенням і справи про захист ділової репутації. Серед обставин, які слід довести позивачу в суді, є факт поширення недостовірної інформації на певному веб-ресурсі, приналежність такого веб-ресурсу конкретній особі (власник веб-сайту), авторство недостовірної інформації, порушення прав позивача недостовірною інформацією та інші. На жаль, трапляються випадки, коли позивач в судовому процесі надає перевагу емоціям, оперує закликами про мораль та справедливість, проте зневажає значенням належної доказової бази у справі.

(більше…)
Детальніше...

Рівненський міський суд Рівненської області відмовив у проводенні огляду веб-сайту

АТ КБ “Приватбанк” звернувся в суд з позовом про стягнення боргу за кредитним договором та подав клопотання про огляд та фіксування змісту Умов та правил надання банківських послуг, що розміщені на офіційному веб-сайті АТ КБ “ПриватБанк”, яке мотивоване необхідністю підтвердження дійсності відповідної редакції Умов та правил надання банківських послуг та фіксування змісту редакції, яка діяла на день приєднання відповідача до відповідних умов.

(більше…)
Детальніше...

Правові позиції судів у справах про захист прав від Інтернет-порушень

Інтернет як інформаційний і комунікаційний інструмент супроводжує нас майже на кожному кроці – онлайн-магазини, соціальні мережі, сайти новин, електронна пошта, месенджери та інші вже звичайні для нас “зручності” тягнуть за собою потенційні ризики завдання шкоди.

(більше…)
Детальніше...

Захист репутації публічних осіб: практика українських судів і Європейського суду з прав людини

В цій статті я розкажу про рішення Європейського суду з прав людини, які можуть бути використані в українських судах у справах про захист честі, гідності та ділової репутації за участю публічних осіб – політиків та бізнесменів. Такі позови є досить поширеними серед публічних осіб. Це й не дивно, адже саме у цих осіб позитивна ділова репутація є важливим активом, який виборці цінують в політиках, а бізнесмени у своїх ділових партнерах. Судове рішення про спростування недостовірної інформації юридично засвідчує хибність інформації про особу. Опонентами публічних осіб у цієї категорії спорів є зазвичай або журналісти, або такі ж публічні особи: політики з протилежних таборів або бізнес-конкуренти.

(більше…)
Детальніше...

Виртуальный мир фейков. Как удалить ложь из интернета

Как работать с правилами YouTube или Google в контексте защиты репутации и удаления недостоверного контента с сети? Когда нарушение конфиденциальности может быть основанием для удаления контента? Зачем нам знать DMCA и как использовать авторское право?

(більше…)
Детальніше...

Стягнено 256 тисяч грошової компенсації за неправомірне розміщення підручників в Інтернеті

Печерський районний суд м. Києва у справі № 757/53177/17-ц  заборонив незаконне використання творів (без дозволу та без виплати відповідної винагороди), стягнув компенсацію за порушення права на використання творів у розмірі 256 000 грн. та судових витрат у розмірі 18 280 грн. (більше…)

Детальніше...

Наслідки звернення до суду з позовом до невідомої особи (власника веб-сайту)

Ухвалою Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 18 серпня 2020 року по справі № 937/5827/20 позовну заяву про захист честі, гідності та ділової репутації залишено без руху через те, що її було подано без зазначення автора спірного інформаційного матеріалу та власника веб-сайту. Також до позову позивачем було додано роздруківку статті з веб-сайту, яку суд визнав неналежним доказом.

Суд зазначив на необхідність отримання довідки з відомостями про власника веб-сайту Центру компетенції для усунення недоліків позовної заяви.

(більше…)

Детальніше...

Чи потрібно витребувати дані про власника веб-сайту через суд?

Незвернення позивача до суду із клопотанням про витребування даних про власника веб-сайту поряд із запереченням сторони відповідачів належності їх як відповідачів у справі, призвело до того, що в суду були відсутні дані для здійснення достеменного висновку про те, що відповідачі є належними або неналежними у справі, а самостійно суд не збирає докази. (більше…)

Детальніше...

До кого позиватись якщо власник веб-сайту (порушник) невідомий?

Позивач звернувся до суду з позовом до невідомої особи та просив суд визнати недостовірною, такою, що не відповідає дійсності, принижує честь, гідність та ділову репутацію особи інформацію, оприлюднену у формі статті на сайті. (більше…)

Детальніше...