Практичний досвід

Захист репутації публічних осіб: практика українських судів і Європейського суду з прав людини

В цій статті я розкажу про рішення Європейського суду з прав людини, які можуть бути використані в українських судах у справах про захист честі, гідності та ділової репутації за участю публічних осіб – політиків та бізнесменів. Такі позови є досить поширеними серед публічних осіб. Це й не дивно, адже саме у цих осіб позитивна ділова репутація є важливим активом, який виборці цінують в політиках, а бізнесмени у своїх ділових партнерах. Судове рішення про спростування недостовірної інформації юридично засвідчує хибність інформації про особу. Опонентами публічних осіб у цієї категорії спорів є зазвичай або журналісти, або такі ж публічні особи: політики з протилежних таборів або бізнес-конкуренти.

(більше…)
Детальніше...

Виртуальный мир фейков. Как удалить ложь из интернета

Как работать с правилами YouTube или Google в контексте защиты репутации и удаления недостоверного контента с сети? Когда нарушение конфиденциальности может быть основанием для удаления контента? Зачем нам знать DMCA и как использовать авторское право?

(більше…)
Детальніше...

Стягнено 256 тисяч грошової компенсації за неправомірне розміщення підручників в Інтернеті

Печерський районний суд м. Києва у справі № 757/53177/17-ц  заборонив незаконне використання творів (без дозволу та без виплати відповідної винагороди), стягнув компенсацію за порушення права на використання творів у розмірі 256 000 грн. та судових витрат у розмірі 18 280 грн. (більше…)

Детальніше...

Наслідки звернення до суду з позовом до невідомої особи (власника веб-сайту)

Ухвалою Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 18 серпня 2020 року по справі № 937/5827/20 позовну заяву про захист честі, гідності та ділової репутації залишено без руху через те, що її було подано без зазначення автора спірного інформаційного матеріалу та власника веб-сайту. Також до позову позивачем було додано роздруківку статті з веб-сайту, яку суд визнав неналежним доказом.

Суд зазначив на необхідність отримання довідки з відомостями про власника веб-сайту Центру компетенції для усунення недоліків позовної заяви.

(більше…)

Детальніше...

Чи потрібно витребувати дані про власника веб-сайту через суд?

Незвернення позивача до суду із клопотанням про витребування даних про власника веб-сайту поряд із запереченням сторони відповідачів належності їх як відповідачів у справі, призвело до того, що в суду були відсутні дані для здійснення достеменного висновку про те, що відповідачі є належними або неналежними у справі, а самостійно суд не збирає докази. (більше…)

Детальніше...

До кого позиватись якщо власник веб-сайту (порушник) невідомий?

Позивач звернувся до суду з позовом до невідомої особи та просив суд визнати недостовірною, такою, що не відповідає дійсності, принижує честь, гідність та ділову репутацію особи інформацію, оприлюднену у формі статті на сайті. (більше…)

Детальніше...

Як встановити власника веб-сайту у разі відмови у розкритті цих даних в досудовому порядку?

Суддя Печерського районного суду м. Києва “30” липня 2019 р. у справі № 757/39492/19-ц задовольнив заяву про забезпечення доказів до подання позовної заяви про захист честі, гідності та ділової репутації шляхом витребування у реєстратора доменного імені даних про реєстранта доменного імені. (більше…)

Детальніше...

Як забезпечити належні та допустимі докази щодо змісту веб-сторінок?

Суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області у справі № 442/5240/19  зазначив про обов`язок суду забезпечити докази за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача. Проте таке забезпечення здійснюється лише щодо тих доказів, в силу специфіки яких, учасник справи позбавлений можливості самостійно здійснити таке забезпечення (огляд, фіксація, збереження). (більше…)

Детальніше...

Захист прав від Інтернет-порушень: судова практика

Популярність Інтернет-ресурсів та соцмереж, крім позитивних моментів, призвела до зростання кількості порушень прав інтелектуальної власності, поширення недостовірної та конфіденційної інформації, продажу контрафактних товарів тощо.

(більше…)

Детальніше...