INTA: Захист прав інтелектуальної власності та деякі питання боротьби з контрафактом в мережі Інтернет

INTA: Захист прав інтелектуальної власності та деякі питання боротьби з контрафактом в мережі Інтернет

20 жовтня за підтримки Державної служби інтелектуальної власності України пройшов круглий стіл Міжнародної організації по торговельним маркам (INTA) в Україні на тему: “Захист прав інтелектуальної власності та деякі питання боротьби з контрафактом в мережі Інтернет!”.

Зокрема, розглядались питання щодо складності встановлення належного відповідача при порушенні прав у мережі Інтернет, з огляду на скритий режим даних про реєстрантів доменних імен в сервісі WHOIS, відмову розкриття цих даних деякими реєстраторами доменних імен – крім як на вимогу суду чи правоохоронних органів, а також випадки відсутності інформації на веб-сайтах про власників останніх.
Також були обговорені питання допустимості доказів та практичні аспекти доказування порушень прав інтелектуальної власності у мережі Інтернет. Так, для формування доказів використовуються наступні способи фіксації змісту веб-сторінок: складання протоколу огляду веб-сайту судом, нотаріусом РФ, проведення відео-аудіо-процесу дослідження будь-якою заінтересованою особою (адвокатом, патентним повіреним тощо), роздруківка знімку веб-сторінки (скріншот), збереження змісту веб-сторінки на CD-, DVD-дисках, використання приватних онлайн-сервісів, сервісів InternetArchive, WaybackMachine, отримання довідок провайдерів, проведення інженерно-технічної експертизи за напрямом 10.17 “Дослідження телекомунікаційних систем (обладнання) та засобів”.
Було акцентовано увагу на тому, що формування доказів повинно бути швидким, оскільки інформація в Інтернеті є швидкозмінною.
Директор ОП “Український мережевий інформаційний центр” Юрій Гончарук та директор Центру компетенції УЦПНА Разиграєва Наталя розповіли про можливості онлайн-сервісу WEB-FIX, що дозволяє швидко (1-2 хвилини) здійснювати фіксацію змісту веб-сторінок у мережі Інтернет. Результати такої фіксації формуються автоматично та зберігаються системою безкоштовно 30 днів, впродовж якого заявник має можливість замовити та оплатити формування відповідного Експертного висновку в паперовій формі.
Крім того, на круглому столі розглядались також такі питання, як:
– “Нестандартні” способи використання чужих об’єктів ІВ – метатеги, гіперпосилання, фреймінг, хотлінкінг і відповідальність за такі дії.
– Забезпечення доказів у справах щодо контрафакту в Інтернеті.
– Питання підсудності у справах щодо контрафакту в Інтернеті.
– Розгляд кримінальних та інших судових справ щодо порушення прав ІВ в Інтернеті. Притягнення до відповідальності порушника. Успішність виконання судових рішень.
– Відповідальність постачальників посередницьких послуг за продаж контрафактної продукції через призму Угоди про асоціацію.
Дякуємо організаторам за запрошення та колегам на цікаву дискусію!

Розповісти