Практичний досвід

Невідомий власник веб-сайту: окреме провадження чи витребування даних

Для звернення з претензією або позовом щодо припинення Інтернет-порушення необхідно встановити особу порушника (власника веб-сайту), відповідно, постає питання збору належних, допустимих та достатніх доказів для можливості ефективного захисту порушених прав.

(більше…)
Детальніше...

Правові позиції Верховного Суду щодо застосування е-доказів Центру компетенції адресного простору мережі Інтернет

Інтернет став зручним і незамінним інструментом в бізнесі та повсякденному житті, що призвело поряд з позитивними змінами до виникнення великої кількості Інтернет-порушень. Серед найпопулярніших – поширення недостовірної інформації, порушення прав інтелектуальної власності. Все більше звернень надходить для фіксації порушень в соціальних мережах, месенджерах, YouTube. Також, актуальним є питання фіксації змісту електронного листування.

 Перше що необхідно здійснити при виявленні Інтернет-порушення, це якнайшвидше зафіксувати зміст веб-сторінки зі спірним контентом. Це пов’язано з тим, що такий контент в будь-який момент може зникнути або змінитись, що призведе до неможливості доказування порушення в майбутньому.

(більше…)
Детальніше...

«Hate speech» vs cвобода слова в Інтернеті. Чи відповідають користувачі соціальних мереж та веб-сайти за коментарі під своїми публікаціями?

Кількість користувачів Інтернету щороку збільшується. Так, за даними дослідження Global Logic в період з 2020 по 2021 рік українська аудиторія соціальних мереж збільшилася з 19 до 26 мільйонів осіб. Також на 2 мільйони зросла загальна кількість українських інтернет-користувачів, що складає близько 67% населення країни.

Такі тенденції призводять до зростання обсягів поширюваного контенту, в тому числі і негативного. Як це часто буває на просторах мережі, в публікаціях користувачів згадуються конкретні люди, про яких під такими публікаціями інші користувачі залишають негативні коментарі.

Виникає питання, чи відповідає власник сторінки чи автор публікації за коментарі, що залишаються іншими користувачами?

(більше…)
Детальніше...

Особливості фіксації порушень на веб-сайтах у справах про захист ділової репутації

Належні та переконливі докази є запорукою впевненості адвоката в судовому процесі, адже саме на підставі доказів адвокат доводить свою правову позицію, а суд встановлює обставини справи та обґрунтовує своє рішення. Не є виключенням і справи про захист ділової репутації. Серед обставин, які слід довести позивачу в суді, є факт поширення недостовірної інформації на певному веб-ресурсі, приналежність такого веб-ресурсу конкретній особі (власник веб-сайту), авторство недостовірної інформації, порушення прав позивача недостовірною інформацією та інші. На жаль, трапляються випадки, коли позивач в судовому процесі надає перевагу емоціям, оперує закликами про мораль та справедливість, проте зневажає значенням належної доказової бази у справі.

(більше…)
Детальніше...

Рівненський міський суд Рівненської області відмовив у проводенні огляду веб-сайту

АТ КБ “Приватбанк” звернувся в суд з позовом про стягнення боргу за кредитним договором та подав клопотання про огляд та фіксування змісту Умов та правил надання банківських послуг, що розміщені на офіційному веб-сайті АТ КБ “ПриватБанк”, яке мотивоване необхідністю підтвердження дійсності відповідної редакції Умов та правил надання банківських послуг та фіксування змісту редакції, яка діяла на день приєднання відповідача до відповідних умов.

(більше…)
Детальніше...

Правові позиції судів у справах про захист прав від Інтернет-порушень

Інтернет як інформаційний і комунікаційний інструмент супроводжує нас майже на кожному кроці – онлайн-магазини, соціальні мережі, сайти новин, електронна пошта, месенджери та інші вже звичайні для нас “зручності” тягнуть за собою потенційні ризики завдання шкоди.

(більше…)
Детальніше...

Захист репутації публічних осіб: практика українських судів і Європейського суду з прав людини

В цій статті я розкажу про рішення Європейського суду з прав людини, які можуть бути використані в українських судах у справах про захист честі, гідності та ділової репутації за участю публічних осіб – політиків та бізнесменів. Такі позови є досить поширеними серед публічних осіб. Це й не дивно, адже саме у цих осіб позитивна ділова репутація є важливим активом, який виборці цінують в політиках, а бізнесмени у своїх ділових партнерах. Судове рішення про спростування недостовірної інформації юридично засвідчує хибність інформації про особу. Опонентами публічних осіб у цієї категорії спорів є зазвичай або журналісти, або такі ж публічні особи: політики з протилежних таборів або бізнес-конкуренти.

(більше…)
Детальніше...

Виртуальный мир фейков. Как удалить ложь из интернета

Как работать с правилами YouTube или Google в контексте защиты репутации и удаления недостоверного контента с сети? Когда нарушение конфиденциальности может быть основанием для удаления контента? Зачем нам знать DMCA и как использовать авторское право?

(більше…)
Детальніше...

Стягнено 256 тисяч грошової компенсації за неправомірне розміщення підручників в Інтернеті

Печерський районний суд м. Києва у справі № 757/53177/17-ц  заборонив незаконне використання творів (без дозволу та без виплати відповідної винагороди), стягнув компенсацію за порушення права на використання творів у розмірі 256 000 грн. та судових витрат у розмірі 18 280 грн. (більше…)

Детальніше...